Vishay/Dale TNPU1206665RAZEN00
TNPU1206665RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206665RAZEN00
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206665RAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206665RAZEN00
QUANTITY
TNPU1206665RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206665RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206665RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206665RAZEN00
Related LinksTNPU12066, TNPU1206665RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206665RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206665RAZEN00
CONN RCPT 8POS 28AWG MTA-100 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 1POS .250 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CSTR,STR,BF datasheet.pdf
ANTENNA GPS R/A MCX MALE 15CM datasheet.pdf
28 TAPE 1" X 72 YDS datasheet.pdf