Vishay/Dale TNPU1206681RBZEN00
TNPU1206681RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206681RBZEN00
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206681RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206681RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206681RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206681RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206681RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206681RBZEN00
Related LinksTNPU12066, TNPU1206681RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206681RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206681RBZEN00
IC DIVIDER BY4 ECL CLK IN 8SOIC datasheet.pdf
1X8 LNL HDR ASSY datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS IN LINE W/PINS datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR CONTINUOUS M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LMZFL 7/11/135 3.5OR datasheet.pdf
CUSTOM 2-PART PVC COVER RAMP datasheet.pdf
HAN 3A-AK-DICHTUNG (KUNPCPC.) datasheet.pdf
DIN-POWER BLIND COVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN RA datasheet.pdf