Vishay/Dale TNPU120668K0BZEN00
TNPU120668K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120668K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120668K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU120668K0BZEN00
QUANTITY
TNPU120668K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120668K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120668K0BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120668K0BZEN00
Related LinksTNPU12066, TNPU120668K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120668K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120668K0BZEN00
JUMPER-H1503TR/A2015V/H1503TR12" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 402 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 200MA 3W datasheet.pdf
RELAY WITH MANUAL TEST 277VAC datasheet.pdf
MICRO 25C S 6" RBW JACKS NI datasheet.pdf