Vishay/Dale TNPU1206698RBZEN00
TNPU1206698RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206698RBZEN00
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206698RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206698RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206698RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206698RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206698RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206698RBZEN00
Related LinksTNPU12066, TNPU1206698RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206698RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206698RBZEN00
POT 1K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-SOIC datasheet.pdf
INLET IEC320 C14 SNAP 6.3MMFASTN datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
RES 2K OHM .3W .001% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V DO213AB datasheet.pdf