Vishay/Dale TNPU1206715RBZEN00
TNPU1206715RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206715RBZEN00
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206715RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206715RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206715RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206715RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206715RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206715RBZEN00
Related LinksTNPU12067, TNPU1206715RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206715RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206715RBZEN00
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 4-CH SWITCH 2-PORT 16-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT FLNG DEUTSCH datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 6.3V Y5V 0201 datasheet.pdf
IC NFC CONTACTLESS TXRX 32HVQFN datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
IC MOD PWR HYBRID 600V 15A MOTOR datasheet.pdf