Vishay/Dale TNPU120673K2BZEN00
TNPU120673K2BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120673K2BZEN00
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120673K2BZEN00.pdf
Availability of TNPU120673K2BZEN00
QUANTITY
TNPU120673K2BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120673K2BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120673K2BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120673K2BZEN00
Related LinksTNPU12067, TNPU120673K2BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120673K2BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120673K2BZEN00
LCD MODULE 16X2 CHAR REFL TN datasheet.pdf
FUSE 400MA 125V TELCM 18.8MM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 2.5V 70A 175W datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 85A DO5 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf