Vishay/Dale TNPU12067K15BZEN00
TNPU12067K15BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12067K15BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12067K15BZEN00.pdf
Availability of TNPU12067K15BZEN00
QUANTITY
TNPU12067K15BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12067K15BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12067K15BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12067K15BZEN00
Related LinksTNPU12067, TNPU12067K15BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12067K15BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12067K15BZEN00
IC DAC 8BIT 5-15V IN MONO 16CDIP datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY STD 20A 2PL QC PNL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
RIGHT ANGLE LIGHT PIPE, 2.8MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf