Vishay/Dale TNPU12067K32BZEN00
TNPU12067K32BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12067K32BZEN00
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12067K32BZEN00.pdf
Availability of TNPU12067K32BZEN00
QUANTITY
TNPU12067K32BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12067K32BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12067K32BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12067K32BZEN00
Related LinksTNPU12067, TNPU12067K32BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12067K32BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12067K32BZEN00
REG SW 12.6V 1A STEP-UP HORZ datasheet.pdf
ROUND SPACER #10 ALUMINUM 3/8" datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 9BIT LATCH 28PLCC datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO204AL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
0.100" HDR TH datasheet.pdf
MICRO 21C S 20" WHT JACKP datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 PIN J/N RE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf