Vishay/Dale TNPU1206820RBZEN00
TNPU1206820RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206820RBZEN00
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206820RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206820RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206820RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206820RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206820RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206820RBZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU1206820RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206820RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206820RBZEN00
CONN SOCKET 18-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 1.5MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 22POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RND STANDOFF 10-32 ALUMINUM 1/2" datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 2.3A 216 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 48SKT SLD CUP datasheet.pdf
OSC DCXO 74.175MHZ SMD datasheet.pdf