Vishay/Dale TNPU120682K0AZEN00
TNPU120682K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120682K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120682K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU120682K0AZEN00
QUANTITY
TNPU120682K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120682K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120682K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120682K0AZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU120682K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120682K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120682K0AZEN00
LED ORANGE DIFFUSED 2SMD GW datasheet.pdf
KIT CONN MX150L PANEL MNT datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 19POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 2POS datasheet.pdf
3 ROW BOX RECP 240 POS 100 C/L datasheet.pdf
MODULAR JACK RJ11 LOW PROFILE datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 330VAC AXIA datasheet.pdf