Vishay/Dale TNPU120682K0BZEN00
TNPU120682K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120682K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120682K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU120682K0BZEN00
QUANTITY
TNPU120682K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120682K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120682K0BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120682K0BZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU120682K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120682K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120682K0BZEN00
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 240 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 750 I/O 1761FCBGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET 140POS .050" R/A PCB datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf