Vishay/Dale TNPU1206845RBZEN00
TNPU1206845RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206845RBZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206845RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206845RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206845RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206845RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206845RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206845RBZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU1206845RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206845RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206845RBZEN00
POT 20K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A 36POS 30AU datasheet.pdf
PLUG BANANA STACK SHRD R/A BLK datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
LED ASMT-JX32 COOL WHT 7250K SMD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf