Vishay/Dale TNPU1206866RBZEN00
TNPU1206866RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206866RBZEN00
Brief Description
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206866RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206866RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206866RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206866RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206866RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206866RBZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU1206866RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206866RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206866RBZEN00
CONN RECEPT 11POS .165 AWG18 TIN datasheet.pdf
IC 3PRT CABLE TXRX/ARBIT 80HTQFP datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
CLEAN & FINISH ROLL 4"X30' S MED datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.95A 12 MOHM datasheet.pdf