Vishay/Dale TNPU1206887RAZEN00
TNPU1206887RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206887RAZEN00
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206887RAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206887RAZEN00
QUANTITY
TNPU1206887RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206887RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206887RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206887RAZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU1206887RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206887RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206887RAZEN00
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf