Vishay/Dale TNPU1206887RBZEN00
TNPU1206887RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206887RBZEN00
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206887RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206887RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206887RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206887RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206887RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206887RBZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU1206887RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206887RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206887RBZEN00
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 4POS datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf