Vishay/Dale TNPU120688K7AZEN00
TNPU120688K7AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120688K7AZEN00
Brief Description
RES SMD 88.7KOHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120688K7AZEN00.pdf
Availability of TNPU120688K7AZEN00
QUANTITY
TNPU120688K7AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120688K7AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120688K7AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120688K7AZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU120688K7AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120688K7AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120688K7AZEN00
IC REG BOOST ADJ 1.4A 16QSOP datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4-48" CLEAR datasheet.pdf
POWER DIVIDER 2WAY 2GHZ-18GHZ datasheet.pdf
CONN HAN 24B-GW2-QB-21 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH QFN datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.022 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf