Vishay/Dale TNPU12068K06BZEN00
TNPU12068K06BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12068K06BZEN00
Brief Description
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12068K06BZEN00.pdf
Availability of TNPU12068K06BZEN00
QUANTITY
TNPU12068K06BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12068K06BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12068K06BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12068K06BZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU12068K06BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12068K06BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12068K06BZEN00
IC POT DIGITAL 1-WIRE 100K CSP datasheet.pdf
RES SMD 36.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
IC OTP 1KBIT TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS INLINE datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.06A 30V datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 254 TYP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
QFN-28 TO DIP-32 SMT ADAPTER datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf