Vishay/Dale TNPU12068K20BZEN00
TNPU12068K20BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12068K20BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12068K20BZEN00.pdf
Availability of TNPU12068K20BZEN00
QUANTITY
TNPU12068K20BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12068K20BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12068K20BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12068K20BZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU12068K20BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12068K20BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12068K20BZEN00
RES SMD 681 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 6KV S3N RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IPD M12 NONSHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
10P10C VERTICAL NO SHIELD datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf