Vishay/Dale TNPU1206931RAZEN00
TNPU1206931RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206931RAZEN00
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206931RAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206931RAZEN00
QUANTITY
TNPU1206931RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206931RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206931RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206931RAZEN00
Related LinksTNPU12069, TNPU1206931RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206931RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206931RAZEN00
REGLTR -3.3V1A 3PIN SH SMD T/R datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 14SO datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 15POS TIN T/H datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM40H/MC40F/MDM40H datasheet.pdf
IC DIG POT 10BIT 16TQFN datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIP CABLE 8POS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES 27 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf