Vishay/Dale TNPU120697K6BZEN00
TNPU120697K6BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120697K6BZEN00
Brief Description
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120697K6BZEN00.pdf
Availability of TNPU120697K6BZEN00
QUANTITY
TNPU120697K6BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120697K6BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120697K6BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120697K6BZEN00
Related LinksTNPU12069, TNPU120697K6BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120697K6BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120697K6BZEN00
REGULATOR -5.5V 1A 3PSIP VERT datasheet.pdf
TWEEZER BACK STOP WAFER 49 4.92" datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.7V SOT89-3 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 0.47 OHM 1% AXL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
RES 287 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 18POS datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 263MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 38V 6W SZ10 datasheet.pdf