Vishay/Dale TNPU12069K10BZEN00
TNPU12069K10BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12069K10BZEN00
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12069K10BZEN00.pdf
Availability of TNPU12069K10BZEN00
QUANTITY
TNPU12069K10BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12069K10BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12069K10BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12069K10BZEN00
Related LinksTNPU12069, TNPU12069K10BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12069K10BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12069K10BZEN00
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 657MA 425 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC 10BIT 200KSPS AD S/O 20-TSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 0402 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 4K FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 0.2MH 64A QUAD datasheet.pdf
MODULE DC/DC 1/2 BRICK 53V 10A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
MINI I/O PLUG KIT TYPE II L datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf