Vishay/Dale TNPU12069K76BZEN00
TNPU12069K76BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12069K76BZEN00
Brief Description
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12069K76BZEN00.pdf
Availability of TNPU12069K76BZEN00
QUANTITY
TNPU12069K76BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12069K76BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12069K76BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12069K76BZEN00
Related LinksTNPU12069, TNPU12069K76BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12069K76BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12069K76BZEN00
TRIMMER 50 OHM 0.25W TH datasheet.pdf
IC GATE DRIVER SGL 14A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.37M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 152 TYPE A 33POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS TIN-LEAD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf