Vishay/Dale TNPU12069K76BZEN00
TNPU12069K76BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12069K76BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12069K76BZEN00.pdf
Availability of TNPU12069K76BZEN00
QUANTITY
TNPU12069K76BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12069K76BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12069K76BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12069K76BZEN00
Related LinksTNPU12069, TNPU12069K76BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12069K76BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12069K76BZEN00
IC AMP AUDIO .095W STER 28TQFN datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 1W 2.7 OHM 5% datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 28POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 180MA 2.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HDR RA 8 POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf