Vishay/Dale TNPV1206220KBEEN
TNPV1206220KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPV1206220KBEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPV1206220KBEEN.pdf
Availability of TNPV1206220KBEEN
QUANTITY
TNPV1206220KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPV1206220KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPV1206220KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThin Film High Voltage Resistors
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesHigh Voltage, Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPV1206220KBEEN
Related LinksTNPV1206, TNPV1206220KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPV1206220KBEEN Details Description
Related parts for TNPV1206220KBEEN
RELAY SSR 120VAC @2A/5V INPUT datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 16-QFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER 16BI 2C 24TQFN datasheet.pdf
RES 54.2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf