Vishay/Dale TNPV1210220KBEEN
TNPV1210220KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPV1210220KBEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPV1210220KBEEN.pdf
Availability of TNPV1210220KBEEN
QUANTITY
TNPV1210220KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPV1210220KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPV1210220KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesHigh Voltage, Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.100" W (3.20mm x 2.55mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPV1210220KBEEN
Related LinksTNPV1210, TNPV1210220KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPV1210220KBEEN Details Description
Related parts for TNPV1210220KBEEN
IDC CABLE - MKC40K/MC40G/MCG40K datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 09VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 2.5MM datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM datasheet.pdf
CURRENT SENSOR STAINLESS STEEL H datasheet.pdf
CAP FILM 0.00091 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf