Vishay/Dale TNPW0402191RBEED
TNPW0402191RBEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402191RBEED
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402191RBEED.pdf
Availability of TNPW0402191RBEED
QUANTITY
TNPW0402191RBEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402191RBEED
Internal Part NumberEIS-TNPW0402191RBEED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402191RBEED
Related LinksTNPW0402, TNPW0402191RBEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402191RBEED Details Description
Related parts for TNPW0402191RBEED
IC FPGA 145 I/O 176HTQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
PLUGINWOBBLE COIL SPRING SPDT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES 120K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
T-HEAD SUBASSY,BATTERY TOOL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
TV 11C 11#16 PIN RECP datasheet.pdf
30000UF 60V 51X143 85C ST datasheet.pdf