Vishay/Dale TNPW0402220RBEED
TNPW0402220RBEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402220RBEED
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402220RBEED.pdf
Availability of TNPW0402220RBEED
QUANTITY
TNPW0402220RBEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402220RBEED
Internal Part NumberEIS-TNPW0402220RBEED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402220RBEED
Related LinksTNPW0402, TNPW0402220RBEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402220RBEED Details Description
Related parts for TNPW0402220RBEED
IC SHIFT REG 8BIT TRI-ST 16-VQFN datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
KE POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
RACK STEEL 42X30X83" BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT PIN datasheet.pdf