Vishay/Dale TNPW04022K26BEED
TNPW04022K26BEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW04022K26BEED
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.26KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW04022K26BEED.pdf
Availability of TNPW04022K26BEED
QUANTITY
TNPW04022K26BEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW04022K26BEED
Internal Part NumberEIS-TNPW04022K26BEED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW04022K26BEED
Related LinksTNPW0402, TNPW04022K26BEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW04022K26BEED Details Description
Related parts for TNPW04022K26BEED
CONN FFC RCPT HSG 14POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
2450.0 MHZ MULTI LAYER CHIP datasheet.pdf