Vishay/Dale TNPW0402390RBEED
TNPW0402390RBEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402390RBEED
Brief Description
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402390RBEED.pdf
Availability of TNPW0402390RBEED
QUANTITY
TNPW0402390RBEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402390RBEED
Internal Part NumberEIS-TNPW0402390RBEED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402390RBEED
Related LinksTNPW0402, TNPW0402390RBEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402390RBEED Details Description
Related parts for TNPW0402390RBEED
CBL RIBN 25COND 0.050 BLACK 5' datasheet.pdf
SCR MED POWER 1000V 22A TO-48 datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ULTRASONIC T-BEAM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 100mA 16-DFN (5x3) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 25A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 5A DO214AB datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 2.54MM T/H datasheet.pdf