Vishay/Dale TNPW0402412RBEED
TNPW0402412RBEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402412RBEED
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402412RBEED.pdf
Availability of TNPW0402412RBEED
QUANTITY
TNPW0402412RBEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402412RBEED
Internal Part NumberEIS-TNPW0402412RBEED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402412RBEED
Related LinksTNPW0402, TNPW0402412RBEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402412RBEED Details Description
Related parts for TNPW0402412RBEED
FUSE INDUST 6A 600V CER CLIP IN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 17.53MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.16K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 96CH 20MM P-P PNP datasheet.pdf
FRNT PNL KIT AMC MTCA RC1.1 4LED datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC datasheet.pdf
TV 32C 32#20 PIN RECP datasheet.pdf
25UF 50V 6.3X17.5 85C AXI datasheet.pdf