Vishay/Dale TNPW0402487RBEED
TNPW0402487RBEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402487RBEED
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402487RBEED.pdf
Availability of TNPW0402487RBEED
QUANTITY
TNPW0402487RBEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402487RBEED
Internal Part NumberEIS-TNPW0402487RBEED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402487RBEED
Related LinksTNPW0402, TNPW0402487RBEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402487RBEED Details Description
Related parts for TNPW0402487RBEED
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
LED STRIP MNT 2 LEAD NYLON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 50V datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CABLE DUCT COVR HINGE SPLIT SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 3 ROW 96 POS datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 850V RADIAL datasheet.pdf