Vishay/Dale TNPW040259K0BEED
TNPW040259K0BEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW040259K0BEED
Brief Description
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW040259K0BEED.pdf
Availability of TNPW040259K0BEED
QUANTITY
TNPW040259K0BEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW040259K0BEED
Internal Part NumberEIS-TNPW040259K0BEED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW040259K0BEED
Related LinksTNPW0402, TNPW040259K0BEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW040259K0BEED Details Description
Related parts for TNPW040259K0BEED
IC COMP QUAD SGL SUPPLY 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN MICRO-D PLUG datasheet.pdf
CONN 6POS 0.8MM SMT datasheet.pdf