Vishay/Dale TNPW0402649RBEED
TNPW0402649RBEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402649RBEED
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402649RBEED.pdf
Availability of TNPW0402649RBEED
QUANTITY
TNPW0402649RBEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402649RBEED
Internal Part NumberEIS-TNPW0402649RBEED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402649RBEED
Related LinksTNPW0402, TNPW0402649RBEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402649RBEED Details Description
Related parts for TNPW0402649RBEED
CONV DC/DC 12VIN ADJ OUT 10A datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.6A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 100MA DP-NC 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
IC SSR HI SIDE QUAD 36V PWRSO16 datasheet.pdf
THERMAL PAD 8"X16" .060" GP3000 datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS STR DUAL .100" datasheet.pdf