Vishay/Dale TNPW040286R6BEED
TNPW040286R6BEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW040286R6BEED
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW040286R6BEED.pdf
Availability of TNPW040286R6BEED
QUANTITY
TNPW040286R6BEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW040286R6BEED
Internal Part NumberEIS-TNPW040286R6BEED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW040286R6BEED
Related LinksTNPW0402, TNPW040286R6BEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW040286R6BEED Details Description
Related parts for TNPW040286R6BEED
TRANS NPN 45V 2A TO-126 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 57MA 17 OHM TH datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" DBL datasheet.pdf
IP CORE MCDMA CTLR ORCA 4 datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
10/60 GEAR SPECIAL BORE datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 8.9MM WHT datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 550MW DO214AA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf