Vishay/Dale TNPW060310R0BEEN
TNPW060310R0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060310R0BEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060310R0BEEN.pdf
Availability of TNPW060310R0BEEN
QUANTITY
TNPW060310R0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060310R0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW060310R0BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060310R0BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW060310R0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060310R0BEEN Details Description
Related parts for TNPW060310R0BEEN
CONN CABLE CLAMP SZ 13 M16 BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT HSING 36C4 MIX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 100-230V PNL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SOT89-3 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 10POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 4K OHM 0.01% 1/10W 0603 datasheet.pdf