Vishay/Dale TNPW0603110RBEEA
TNPW0603110RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603110RBEEA
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603110RBEEA.pdf
Availability of TNPW0603110RBEEA
QUANTITY
TNPW0603110RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603110RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603110RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603110RBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603110RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603110RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603110RBEEA
CONN RECEPT 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SW PB ILLUM SQ WHT CLR/WH SLD MT datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT 24-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5A 4.5-18VIN 3.3V datasheet.pdf
RES 1.80K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER GVH 11POS SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
BOX S STEEL 13.78"L X 10.24"W datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
RES 511K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf