Vishay/Dale TNPW060312K0BEEA
TNPW060312K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060312K0BEEA
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060312K0BEEA.pdf
Availability of TNPW060312K0BEEA
QUANTITY
TNPW060312K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060312K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW060312K0BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPW Thin Film Chip Resistors
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060312K0BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW060312K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060312K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW060312K0BEEA
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 10% 0805 datasheet.pdf
GDT 230V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 42"L X 3"W datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 1MM 22POS datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 100KHZ SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO34 datasheet.pdf