Vishay/Dale TNPW0603133KBEEA
TNPW0603133KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603133KBEEA
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603133KBEEA.pdf
Availability of TNPW0603133KBEEA
QUANTITY
TNPW0603133KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603133KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603133KBEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603133KBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603133KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603133KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603133KBEEA
RES 18.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
SENSOR PRES 2PSI GAUG 3.3V SIP datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf