Vishay/Dale TNPW060315R8BEEA
TNPW060315R8BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060315R8BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060315R8BEEA.pdf
Availability of TNPW060315R8BEEA
QUANTITY
TNPW060315R8BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060315R8BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW060315R8BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060315R8BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW060315R8BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060315R8BEEA Details Description
Related parts for TNPW060315R8BEEA
IC MONITOR RESET 4.62V SC-70-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 165CABGA datasheet.pdf
INDICATOR RECT BLCK HSNG GRN LED datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQ 13.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 10COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
MICRO 51C S /33 WHT 72" NI datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 40POS STR SMD datasheet.pdf