Vishay/Dale TNPW060316R9BEEN
TNPW060316R9BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060316R9BEEN
Brief Description
RES SMD 16.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060316R9BEEN.pdf
Availability of TNPW060316R9BEEN
QUANTITY
TNPW060316R9BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060316R9BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW060316R9BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060316R9BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW060316R9BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060316R9BEEN Details Description
Related parts for TNPW060316R9BEEN
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 3.16 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf