Vishay/Dale TNPW0603198RBEEA
TNPW0603198RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603198RBEEA
Brief Description
RES SMD 198 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603198RBEEA.pdf
Availability of TNPW0603198RBEEA
QUANTITY
TNPW0603198RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603198RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603198RBEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)198
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603198RBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603198RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603198RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603198RBEEA
CONN HOUSING TAB 50POS PANEL MT datasheet.pdf
RES 7.32M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 107 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 536 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 80POS datasheet.pdf
TOOL JIG HOOD INSERTION datasheet.pdf
OSC XO 33.5MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf