Vishay/Dale TNPW06031K62BEEA
TNPW06031K62BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW06031K62BEEA
Brief Description
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW06031K62BEEA.pdf
Availability of TNPW06031K62BEEA
QUANTITY
TNPW06031K62BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW06031K62BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW06031K62BEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW06031K62BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW06031K62BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW06031K62BEEA Details Description
Related parts for TNPW06031K62BEEA
IC PROM SERIAL CONFIG 128K 8-DIP datasheet.pdf
REGULTR -15V.03A 3PIN HS SMD T/R datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 28V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND CLEAR 25' datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN FPC TOP 13POS 1.00MM R/A datasheet.pdf