Vishay/Dale TNPW0603203RBEEA
TNPW0603203RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603203RBEEA
Brief Description
RES SMD 203 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603203RBEEA.pdf
Availability of TNPW0603203RBEEA
QUANTITY
TNPW0603203RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603203RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603203RBEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)203
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603203RBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603203RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603203RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603203RBEEA
Crystal 6.4000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 5.63UH N30 datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CTV 5C 5#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf