Vishay/Dale TNPW060321R5BEEN
TNPW060321R5BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060321R5BEEN
Brief Description
RES SMD 21.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060321R5BEEN.pdf
Availability of TNPW060321R5BEEN
QUANTITY
TNPW060321R5BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060321R5BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW060321R5BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060321R5BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW060321R5BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060321R5BEEN Details Description
Related parts for TNPW060321R5BEEN
RES SMD 1.54KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VF DUAL ULDIST 16LFCSP datasheet.pdf
RES 1.10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 1PIN SLD CUP datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf