Vishay/Dale TNPW060322R6BEEN
TNPW060322R6BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060322R6BEEN
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060322R6BEEN.pdf
Availability of TNPW060322R6BEEN
QUANTITY
TNPW060322R6BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060322R6BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW060322R6BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060322R6BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW060322R6BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060322R6BEEN Details Description
Related parts for TNPW060322R6BEEN
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED AMBER/RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,YEL,ENHCD,C5 datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 47K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 16PIN GOLD STR PCB datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf