Vishay/Dale TNPW0603237RBEEN
TNPW0603237RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603237RBEEN
Brief Description
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603237RBEEN.pdf
Availability of TNPW0603237RBEEN
QUANTITY
TNPW0603237RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603237RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0603237RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603237RBEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW0603237RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603237RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0603237RBEEN
IC TX/RX RS-232 SINGLE 5V 10MSOP datasheet.pdf
IC Z8 ENCORE MCU FLASH 8K 20DIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 96POS DUAL GOLD datasheet.pdf
MINI MI II SMT WFR W/O BOSS15CKT datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SPI/SRL 300K 8-SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 12NS datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 3V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
762 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
9598 5022 50 datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf