Vishay/Dale TNPW06032K10BEEA
TNPW06032K10BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW06032K10BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW06032K10BEEA.pdf
Availability of TNPW06032K10BEEA
QUANTITY
TNPW06032K10BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW06032K10BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW06032K10BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW06032K10BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW06032K10BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW06032K10BEEA Details Description
Related parts for TNPW06032K10BEEA
CONN PLUG 10POS SOLDER CBL MNT datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 12BIT 200KSPS ADC S/O 20-SOIC datasheet.pdf
CONNECTOR WATERTITE L15-30R 250V datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 125MW 0402 datasheet.pdf