Vishay/Dale TNPW06032K40BEEN
TNPW06032K40BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW06032K40BEEN
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW06032K40BEEN.pdf
Availability of TNPW06032K40BEEN
QUANTITY
TNPW06032K40BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW06032K40BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW06032K40BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW06032K40BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW06032K40BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW06032K40BEEN Details Description
Related parts for TNPW06032K40BEEN
CONN MINI-D 68POS VERT RECPT datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECPT 84POS 1MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf