Vishay/Dale TNPW06032K43BEEN
TNPW06032K43BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW06032K43BEEN
Brief Description
RES SMD 2.43KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW06032K43BEEN.pdf
Availability of TNPW06032K43BEEN
QUANTITY
TNPW06032K43BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW06032K43BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW06032K43BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW06032K43BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW06032K43BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW06032K43BEEN Details Description
Related parts for TNPW06032K43BEEN
CONN RCPT TYPE-B 125POS R/A datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 9.45"L X 6.3"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW CHEESE SLOTTED M3 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIN-SIGNAL MFLAT24+8FS-2 9C1-2 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf