Vishay/Dale TNPW06032K55BEEA
TNPW06032K55BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW06032K55BEEA
Brief Description
RES SMD 2.55KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW06032K55BEEA.pdf
Availability of TNPW06032K55BEEA
QUANTITY
TNPW06032K55BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW06032K55BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW06032K55BEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW06032K55BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW06032K55BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW06032K55BEEA Details Description
Related parts for TNPW06032K55BEEA
RES SMD 160 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 3M PREWIRED MOD datasheet.pdf
CONN FFC VERT 18POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 642 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf